Zapraszamy    Nasze inicjatywy    Warto przeczytać

Sięgnij PoMoc!

Serdecznie zapraszamy!

Nasz gabinet (s. 40 na II p.) stoi otworem dla wszystkich. Wspieramy i pomagamy w różnych sytuacjach szkolnych, życiowych. Godziny przyjęć.

Kiedy warto przyjść do pedagoga i psychologa szkolnego?

• Jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać,
  • jeśli masz jakikolwiek problem i nie wiesz, jak go rozwiązać,
  • jeśli wiesz o problemach przyjaciół i chcesz im pomóc,
  • jeśli chcesz poznać efektywne sposoby uczenia się,
  • jeśli chcesz rozwijać inteligencję emocjonalną,

• jeśli masz pasję, która wykracza poza ramy zajęć szkolnych,
  • jeśli masz pomysł, którym chcesz się podzielić,
  • jeśli zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów, zawodu,
  • jeśli myślisz o stypendium,
  • jeśli potrzebujesz dostosowania wymagań szkolnych do indywidualnych potrzeb.

Gdzie jeszcze szukać pomocy - bezpłatne wsparcie dla młodzieży i rodziców

Nasze inicjatywy i nasze wsparcie dla działań służących wszechstronnemu rozwojowi ucznia

Rok szkolny 2017/18:

Rok szkolny 2017/18:

«Lepszy świat»
Warsztaty teatralno-plastyczne
Turniej Wiedzy Psychologicznej
Świątecznie
Co niematerialnego można ofiarować drugiej osobie na Święta? konkurs kolęd i pastorałek
więcej zdjęć
Ich dorastanie — dla nas wyzwanie
 - spotkania dla rodziców
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
warto obejrzeć
koncert z udziałem uczestników wymiany polsko-ukraińskiej
więcej zdjęć i filmów
zapraszamy

koło muzyczne

szkolny krąg harcerski
zaplecze muzyczne

otwarty regał z książkami

pomocne śniadania

otwarty gabinet

profil na Fb
kliknij
kliknij

• Gabinet przyjazny uczniowi

Gabinet przyjazny – miejsce tworzone razem z uczniami: europalety, zegar, otwarty regał, pomocne śniadania, instrumenty zawieszone na ścianach, zajęcia grupowe i wspólne oglądanie filmów, drzwi do gabinetu cały czas otwarte.

• Zaplecze muzyczne

To inicjatywa wspierająca zainteresowania uczniów. Niewiele szkół ogólnokształcących może poszczycić się posiadaniem: 3 pianin (1cyfrowe), gitary elektroakustycznej, gitary klasycznej, saksofonu, perkusji oraz wzmacniacza do gitary basowej. Przy użyciu tych instrumentów oraz profesjonalnego nagłośnienia realizujemy się w ramach koła muzycznego. W planach mamy zakup kolejnych instrumentów oraz przygotowanie odpowiednio akustycznej sali do ćwiczeń.

• Otwarty regał

Inicjatywa na wzór poznańskiego regału miejskiego. Otwarta półka to przestrzeń, na polu której uczniowie mogą wymieniać między sobą ciekawe - ich zdaniem- pozycje, a także pozyskać od nas fachową wiedzę.

• Wieczór przy planszówkach

Spotkania integracyjne są okazją do budowania dobrego klimatu w szkole.

• Działania antydyskryminacyjne

Działania antydyskryminacyjne to okazja, aby rozmawiać o różnorodności świata, przybliżać ideę równego traktowania i uwrażliwiać na przejawy dyskryminacji ze względu na takie przesłanki jak wiek, płeć, wyznanie albo bezwyznaniowość, pochodzenie, orientacja psychoseksualna, tożsamość płciowa. Uważamy, że wyżej wymienione nie powinny być powodem wykluczenia. Dla nas nie są.i III (w ramach profilaktyki).

• Dzień świadomości autoagresji

Czym jest autoagresja, jak reagować na przejawy autoagresji oraz gdzie uzyskać pomoc. Informacje o tym znalazły się na gazetce ściennej przy gabinecie pedagoga/psychologa.

O zaburzeniach odżywiania, uzależnieniach, używkach, depresji

O efektywnym uczeniu się

O stypendiach