2018-10-05

4 października to ustanowiony w 1931 roku Światowy Dzień Zwierząt i początek Światowego Tygodnia Zwierząt. Stąd pomysł samorządu uczniowskiego XII LO, by wspomóc działalność jednego ze schronisk. Jego realizacją zajęli się uczniowie klas 3A i 3D, organizując 5 października 2018 roku szkolny kiermasz ciast. Na apel, by wesprzeć to przedsięwzięcie swoimi wypiekami, odpowiedziało ponad trzydzieści osób z różnych klas. Sprzedaż słodkości cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu udało się zebrać kwotę ponad 500 zł, którą samorząd przekaże wybranemu schronisku dla zwierząt. Wszystkim, którzy wsparli tę akcję charytatywną, serdecznie dziękujemy.

Miłośników zwierząt, w imieniu szkolnego wolontariatu, zachęcamy także do udziału w zbiórce organizowanej przez Fundację Animalia. Aby ją wesprzeć, zbieramy w naszej szkole: karmy dla psów i kotów, zabawki dla zwierzaków, kuwety, smycze, miski, legowiska, koce i ręczniki, witaminy, probiotyki dla zwierząt czy środki czystości. Wszystkie artykuły można przynosić do pojemnika ustawionego przy bibliotece - do końca października.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.