Dla kogo    Rozszerzenia    Języki obce    Lekcje inaczej

Dlaczego warto wybrać tę klasę?

• Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na następujących kierunkach (wybrane propozycje):
    • UAM: technologie komputerowe, matematyka, informatyka, nauczanie matematyki i informatyki,
    • Politechnika: architektura, budownictwo, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka, informatyka, elektrotechnika, energetyka, matematyka, edukacja techniczno-informatyczna, fizyka techniczna, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria zarządzania, logistyka,
    • Uniwersytet Ekonomiczny Poznań: ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka turystyczna, międzynarodowe stosunki gospodarcze, informatyka i ekonometria, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i rachunkowość biznesu, gospodarka przestrzenna, zarządzanie.
  • Nauka w tej klasie uczy systematyczności, planowania, starannego wykonania i analizy własnych działań.
  • Uczniowie uczestniczą w warsztatach i wykładach otwartych organizowanych przez uczelnie wyższe, zwiedzają laboratoria naukowe, biorą udział w wycieczkach edukacyjnych.
  • Uczestniczą w konkursach związanych z matematyką i fizyką.
  • Angażują się w projekty unijne, które przeznaczone są dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi.
  • Biorą udział w Infizmanii – szkolnym Dniu Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Przedmioty punktowane w rekrutacji

• język polski
  • matematyka
  • język obcy
  • informatyka

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym

„Matematyka jest tym, czym zajmują się ludzie kompetentni.” (David Hilbert)

• Jeżeli wierzysz, że każdy problem, każde zadanie można rozwiązać, jeżeli interesujesz się światem liczb i pojęć matematycznych, to klasa z poszerzonym programem matematyki jest jak właśnie dla Ciebie.
  • To tu zyskasz niezbędne teoretyczne podstawy z matematyki, dowiesz się, czym jest słynny rachunek różniczkowy funkcji, geometria analityczna oraz szereg geometryczny, ale przede wszystkim nauczysz się twórczo i logicznie myśleć.

fizyka

• Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne środki dydaktyczne, m. in. SONDA (Skomputeryzowane Oprzyrządowanie Nowoczesnego Dydaktyka) umożliwiające przeprowadzenie eksperymentów fizycznych oraz ich komputerową analizę.
  • Korzystamy z edukacyjnych gier wideo oraz filmów interaktywnych i edukacyjnej platformy e-learningowej, która pozwala uczniom wzbogacać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności podczas pracy w domu.
  • Wykorzystujemy także tradycyjne zestawy doświadczalne do eksperymentów pokazowych oraz grupowych.
  • W szkole prowadzone są fakultety z fizyki dla maturzystów oraz zajęcia dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi.
  • Uczymy planowania, wykonania i analizy eksperymentu fizycznego oraz sporządzania protokołów z doświadczeń.
  • W ramach zajęć poza szkołą uczniowie uczestniczą w wykładach otwartych organizowanych przez UAM oraz UT, zwiedzaniu laboratoriów naukowych UAM oraz UT, wycieczkach edukacyjnych do planetarium, obserwatorium astronomicznego.
  • Bierzemy udział w dostępnych projektach unijnych np. ,,Fizyka jest ciekawa”, ,,Wirtualna fizyka – wiedza prawdziwa”, konkursach fizycznych.

Języki obce

język angielski (kontynuacja)

• Zajęcia mają na celu przygotowanie do matury na poziomie podstawowym.
  • Prowadzone są w grupach, przy pomocy sprzętu multimedialnego, Internetu oraz materiałów autentycznych (czasopism, książek).
  • Przebiegają w miłej atmosferze i w estetycznych salach.
  • Uczymy się nie tylko gramatyki i słówek, ale przede wszystkim poznajemy szeroko pojętą kulturę krajów anglojęzycznych, której znajomość jest kluczem do lepszego przyswojenia i zrozumienia języka angielskiego.
język niemiecki (kontynuacja)
  • Zajęcia mają na celu poznanie języka jednego z naszych najbliższych sąsiadów i przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.
  • Odbywają się w grupach, w pracowni językowej w pełni wyposażonej w sprzęt audiowizualny.
  • Lekcje prowadzone są w oparciu o nowoczesny podręcznik z wykorzystaniem multimediów i autentycznych tekstów.
  • Przebiegają w miłej, sprzyjającej nauce atmosferze.
  • Znajomość języka niemieckiego jako drugiego języka obcego umożliwi naszemu absolwentowi skorzystanie w przyszłości z szerszej oferty pracy na rynku polskim i europejskim.
Uwaga! Dyrekcja XII Liceum Ogólnokształcącego zastrzega sobie prawo do zmiany języka obcego w zależności od wyników rekrutacji.