2018-01-20
 
Szlachetna paczka

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły wsparli akcję: Szlachetna paczka". Za zebrane fundusze kupiliśmy ubrania, żywność, środki czystości i prezenty dla rodziny z czworgiem dzieci, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że w tym domu zagości radość. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i okazali wielkie serce.


 
Wigilia Caritas

Jak co roku, wolontariusze z XII LO pomagali w organizacji wigilii dla bezdomnych i potrzebujących. Należą im się słowa uznania za to, że 24 grudnia nie myślą tylko o sobie, że poświęcają swój czas, by przy wigilijnym stole znalazło się miejsce dla Każdego, by w tym dniu nie było wykluczonych. Podziękowania kierowane są również do wszystkich, którzy wsparli akcję finansowo, biorąc udział w zbiórce żywności.

W czasie wigilii Caritas wystąpił szkolny zespół muzyczny. Uczestnicy spotkania nagrodzili gorącymi oklaskami wokalistów śpiewających kolędy. Naszych artystów można było też posłuchać 19 stycznia w katedrze podczas koncertu kolęd.

 


 
Polskie kolędy i pastorałki

Na świąteczną atmosferę, która panowała w szkole w ostatnich dniach grudnia, z pewnością miał wpływ czwartkowy konkurs kolęd. Inicjatorem imprezy był - jak co roku - SU. Zwyciężyła klasa   . Samorząd uczniowski zdopingował też klasy do przygotowania specjalnego wystroju sal lekcyjnych.

W piątek odbył się koncert, na którym wystąpili członkowie szkolnego zespołu muzycznego wraz z zaproszonymi gośćmi. Wykonawcy zadbali o piękne wykonanie kolęd oraz ciekawe i niebanalne aranżacje. Z tym samym repertuarem zaprezentowali się podczas wigilii Caritas.

Kliknij obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć w Galerii.

 


 
Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe zamiast wielkopostnych stały się już tradycją Dwunastki, O tematyce tegorocznych rozważań więcej mówi plakat.