"Wszystkie medale Biegu Niepodległości.pl RunPoland  nie są zrobione ani ze złota, ani ze stali. Składają się z wysiłku, wytrwałości, determinacji i bardzo trudnego do odnalezienia stopu zwanego odwagą! Niech zatem przywołają one pamięć o ludziach, którzy nierzadko poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością!’’ (cyt. za: http://biegniepodleglosci.pl/dla-biegaczy/medale-kolekcja/)

11 listopada 2018r. takie właśnie medale wręczali uczestnikom trzeciej edycji Biegu Niepodległości nasi uczniowie. Grupa 12 wolontariuszy z XII LO przystąpiła do pracy już o godzinie 8.30. W strefie mety przygotowywała jedną z alejek, do których wbiegali kończący bieg zawodnicy. Rozwieszała na wieszakach medale, ustawiała setki butelek wody oraz dziesiątki pojemników z rogalami. Praca trwała nieprzerwanie aż do godziny startu, czyli 11.11. Potem chwila odpoczynku i rozpoczęło się na dobre! Praca w rytmie: medale, woda, rogale, medale, woda, rogale…itd. Wolontariusze podzielili się na trzy grupy, każda z nich odpowiedzialna była za inne czynności - aż do końca biegu, czyli godz. 13.30.

Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękuję za trud, który włożyli we wsparcie uczestników tego wyjątkowego biegu, oraz za to, że zdecydowali się tak uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

                                                                                                 Iwona Wesołowska